Stručni skup - Prometna preventiva

U sklopu projekta Sigurnost djece u prometu, 24. travnja 2024. godine u Dječjem vrtiću More održan je stručni skup posvećen radu na prometnoj preventivi s djecom ranog i predškolskog uzrasta. Nakon pozdravne riječi ravnateljice Dječjeg vrtića More, Jasne Crnčić, Danijela Žagar, savjetnica pri Uredu pravobraniteljice za djecu, uvela je prisutne u temu prezentirajući stanje sigurnosti djece u prometu te zaključke s konferencije u listopadu 2023. Na skupu su autori Nenad Zuber i Zlata Gunc promovirali treće izdanje priručnika „Prometna preventiva od najranije dobi“ namijenjenog odgojiteljima, stručnim suradnicima i ravnateljima dječjih vrtića. U ime Udruge Sigurna cesta, koja je zaslužna za nastanak priručnika, prisutnima se obratio Krešimir Ivanković. Uslijedila su dva predavanja autorice priručnika Zlate Gunc "Kreiranje programa odgoja i obrazovanja djece za prometnu kulturu i sigurnost u prometu" i "Poticanje roditeljskih kompetencija u okviru prometne preventive". Skup je okončan diskusijom i iznošenjem primjera dobre prakse odgojiteljica Mirjam Kukuljan i Irene Vitaz. Skupu su nazočili odgojitelji riječkih vrtića, predstavnici gradova i općina iz PGŽ te suradnici iz Grada Rijeke, Doma mladih, Auto-kluba Rijeka, Veleučilišta u Rijeci i Građevinskog fakulteta.