PREZENTACIJA „SIGURNOST DJECE U PROMETU"

U PPO Đurđice 19.01.2023. godine održana je prezentacija „Sigurnost djece u prometu (3)“. Prezentacija je nastala u suradnji Dječjeg vrtića More, Veleučilišta u Rijeci i Doma mladih, s naglaskom na osnaživanje odgojiteljskih kompetencija u radu na prometnoj preventivi. Svoja iskustva u radu prezentirale su Irena Vitaz i Mirjam Kukuljan, odgojiteljice podcentra Delfin. U prezentaciji su sudjelovali prof. Ivica Barišić, prof. Ivana Tomić, djelatnici te studenti Prometnog odjela Veleučilišta u Rijeci. Program „Promet u predškoli“ predstavila je Anika Hodak, stručna suradnica za programe u Domu mladih. Preporuke i aktivnosti na prevenciji i zaštiti djece te isticanje uloge i odgovornosti odraslih za njihovu sigurnost u prometu prezentirala je Danijela Žagar, savjetnica pri Uredu pravobraniteljice za djecu u Rijeci. Skupu su prisustvovali odgojitelji i stručni suradnici dječjih vrtića, dekan Veleučilišta prof. Saša Hirnig te policijski službenik Jure Jurković. Sudionicima su podijeljeni stručni materijali za rad s djecom i roditeljima. Studenti Veleučilišta su podijelili slikovnicu „Vješto i sigurno na cesti“ koju je osigurala udruga Sigurna cesta.