Održane 12. Riječke sportske igre za djecu s teškoćama u razvoju

Nakon godine u kojoj se nisu provodile zbog epidemioloških mjera, Sportski savez osoba s invaliditetom Grada Rijeke održao je 12. Riječke sportske igre za djecu s teškoćama u razvoju (iGRE) na kojima su sudjelovala djeca iz vrtića Kvarner (posebne i redovne inkluzivne skupine).

Treneri Sportskog saveza osoba s invaliditetom grada Rijeke održali su treninge za djecu na vanjskom prostoru vrtića, te su demonstrirali poligon za redovne inkluzivne odgojne skupine i prilagođeni poligon za posebne skupine s djecom s teškoćama u razvoju. Cilj manifestacije Riječke sportske igre za djecu s teškoćama u razvoju (iGRE) je djeci s teškoćama u razvoju približiti sport, poboljšati njihovo samopouzdanje, pozitivnu percepciju i samopercepciju, poboljšati senzorske i kognitivne sposobnosti, pomoći im pri razvijanju samostalnosti i grupnom radu te ih potaknuti da se zainteresiraju za jednostavne sportske discipline kroz riječke sportske klubove.