Vodič za Obitelj i rani razvoj

Vodič za Obitelj i rani razvoj možete vidjeti ovdje.

Projekt gradske uprave pod nazivom Rijeka Zdravi Grad, Odjel gradske uprave za zdravstvo i socijalnu skrb, odredio je  prioritete za naredno razdoblje 2019-2023. Jedan od prioriteta posvećen je podršci obitelji i ranom razvoju. 

Jedna od aktivnosti koja je u fazi pripreme  je i izrada Vodiča za Obitelj i rani razvoj. Cilj je građanima grada Rijeke, prije svega roditeljima djece predškolske dobi, odnosno novoupisane djece u riječke vrtiće pružiti informacije i odgovore na pitanja koja im se ovoj osjetljivoj životnoj fazi nameću kao što su:

  • razvojne faze,
  • učenje govora,
  • poticanje kreativnosti,
  • važnost igre u razvoju,
  • kako s darovitim djetetom,
  • pravilna prehrana,
  • higijena zubi,
  • sport i rekreacija,
  • tehnologija i dječji razvoj,
  • roditeljstvo i roditelje vještine i sl.

S tim ciljem NZJZ PGŽ okupio je veći broj stručnjaka iz našeg kraja koji su pripremili informativnu brošuru s edukativnim tekstovima i savjetima za rani razvoj. Tiskano je 1500 komada brošure što bi trebalo biti dovoljno da se uruči svim roditeljima novoupisane djece te svakom vrtiću po nekoliko primjeraka za korištenje i čitanje za ostale roditelje. Vodič je dostupan i online.