Prvi proljetni dan na snijegu

Početak proljeća, tjedan darovitosti i svjetski dan voda  djeca Dječjeg vrtića More, koja su uključena u projekt „Vrtić u prirodi“, provela su daleko od užurbanog grada, u samom srcu Gorskog kotara – Staroj sušici. Nakon što smo se smjestili u stari dvorac i istražili ga, krenuli smo u šetnju šumom al nas je u tome „omeo“ snijeg kojeg je bilo toliko puno da bi bila prava šteta ne uvaljati se i osjetiti njegove čari.  Krenulo je sanjkanje, grudanje, a nastao je i  poneki snješko. Nakon finog ručka i vrlo kratkog odmora krenuli smo u potragu za šumskim blagom. Uzbuđenje, timski rad, karta s blagom, mnoštvo zadataka i zagonetki dovele su četiri ekipe do pronalaska svoga blaga – šibice, drvca, papira i kocke za potpalu. Ne moramo vam ni reći da nisu baš bili posve oduševljeni sadržajem kutije s blagom, a izrazi lica djece i komentari bili su neprocijenjivi. Međutim, vrlo brzo nam je sve postalo jasno i brzo smo shvatili i zaključili da sve ekipe moraju surađivati i kako je svako blago jednako važno kako bi zajedno zapalili svoju logorsku vatru. I to je zaista bilo blago – na našoj logorskoj vatri spekli smo kobasice na štapu kojima smo nakon zahtjevne potrage napunili trbuščiće na svježem zraku. Nećemo otkriti točan broj kobasica jer smo se i sami iznenadili koliko smo bili gladni. Uslijedio je red igre, trčanja, istraživanja šume i promatranje proljetnica koje su hrabro svoje glave držale iznad snijega i  hvatale zrake sunca. Nakon večere sve smo začinili duplom rođendanskom proslavom – prefinom tortom, diskom, karaokama, plesom i igrama s balonima. Umorni ali sretni, ušuškali smo se u krevetce i utonuli u slatki san. Drugog dana našeg predivnog vikenda malo smo planinarili i naravno puno se sanjkali i uživali. Poseban doživljaj je bio gledati i slušati izvor potoka uz zvuke blok flaute koju je svirala odgojiteljica Laureta. Kao šećer na kraju nakon svega probudili smo umjetnika u sebi i samo uz pomoć prirodnih materijala i u prirodnom okruženju izradili svoja mala umjetnička djela. Fotografije naših umjetničkih djela od prirodnih materijala biti će izložena u prostoru vrtića, a neka će sudjelovati i na  likovnom natječaju u Sloveniji.