Obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana i Europskog tjedna sporta

Hrvatski olimpijski dan i Europski tjedan sporta obilježen je u sportskim skupinama „Brodići“ i „Pingvini“ u drugoj polovici rujna kroz razne aktivnosti u dvorani, na dvorištu (elementarne igre, poligone, štafete i dr.) te odlaskom na atletsko vojno igralište u blizini vrtića. Djeca su se upoznala s a simbolikom olimpijade - olimpijske boje, olimpijski plamen, medalje na način da su sami istraživali i izrađivali iste u raznim likovnim tehnikama. Olimpijski duh približen je djeci kroz štafetnu igru i elemente različitih sportova na vojnom igralištu kako bi poticali međusobno dogovaranje, poštivanje i suradnju. U suradnji s roditeljima prikupljena su sredstva i materijali ( razni sportski rekviziti) kojima su djeca svakodnevno manipulirala prema vlastitim interesima.