NESLUŽBENO OTVORENJE NEDOVRŠENOG PARKA LOVORA na Kantridi u ponedjeljak, 19.10.2020.

Iako je potpuno uređenje i službeno otvorenje Parka lovora na Kantridi još daleko, nestrpljivi polaznici programa "Odgoj za održivi razvoj", u pratnji Jasmine, Matee, Radmile i Ljiljane već danas su zavirili u budući park.

Samim ulaskom u šumu osjetili smo miris lovora, dodirom smo istraživali koru drva, a hodajući osluškivali šum lišća.

U potrazi za  plodovima jeseni naišli smo na sitan otpad kojeg smo pokupili sa šumskog puta i spremili u vrećice za smeće. 

Malom radnom akcijom  slaganja ispiljenih grana lovora doprinijeli smo uređenju središnje staze, koje će poslužiti umjetnicima u gradnji skulptura u "Drvenoj galeriji".Šetajući parkom stigli smo u poznatu nam susjednu "Šumu Striborovu" gdje je uslijedio piknik i igra bez smeća. Ostatke smeća od hrane spremili smo u vrećice i odnijeli u kante za smeće, a  korama od voća napunili smo komposter u vrtiću.